Jump to content
Δημιουργία Νέου...

Αξεσουάρ για Classic 350 '22


zachos_

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα.Σήμερα εκλεισα την νέα Classic 350 και θα ήθελα να με καθοδηγήσετε για την αγορά αξεσουάρ ( bar end καθρέπτες , βαλίτσες κλπ ) σε καλύτερες τιμές από της αντιπροσωπείας.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

3 ώρες πριν, Ο/Η zachos_ έγραψε:

Καλησπέρα στην ομάδα.Σήμερα εκλεισα την νέα Classic 350 και θα ήθελα να με καθοδηγήσετε για την αγορά αξεσουάρ ( bar end καθρέπτες , βαλίτσες κλπ ) σε καλύτερες τιμές από της αντιπροσωπείας.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Από Αγγλία θα σου έρθουν τα ίδια λόγο εκτελωνισμού , από eBay άμα βρεις όμως και πάλι δεν ξέρω τι γίνεται με τελώνιο και ποσο καιρό θα κανείς να παραλάβεις 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Το πρόβλημα με τα κοκοψιψινια είναι πως από την Ινδία είναι συνήθως πολύ κακης ποιότητας....

Και μπορεί να σου στείλουν άλλαν νταλον....

Βαλίτσες μπορείς να βρεις ....για σαμάρια δηλαδή.

 

Εκτός αν έβγαλαν σετ που να κουμπώνει στην μηχανή..

Για καθρεπτακια τώρα το ebay είναι γεμάτο και με πολύ καλή ποιότητας....

 

Αν πάρεις από Χίτσκοκ θα την εφας και είναι κρίμα...

 

Ρώτα στην αντιπροσωπεία πόσο θα σε τα φέρει για να συγκρίνεις ...

 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Ομοίως θα σου πρότεινα αντιπροσωπεία γιατί τα φέρνει από Ευρώπη και δεν θα μπλέξεις με τελωνεία και η ποιότητα είναι καλύτερη...

 

Επίσης, αν μπορείς να κάνεις τον κόπο να πας από εκεί, ο Γιάννης που ασχολείται με τα ανταλλακτικά έχει πρόσβαση σε site εμπόρου (εμείς δεν μπορούμε να το δούμε) με όλα τα αξεσουάρ που μπορεί να φέρει ανά μοντέλο. Αυτό στο προτείνω για τον εξής λόγο, εγώ έχω βάλει bar end mirrors που προορίζονται για άλλο μοντέλο (condinental) με πολύ μικρή επέμβαση σε μηχανουργείο (5 ευρώ για να μου ανοίξει τις τρύπες του νέου αντίβαρου των καθρεπτών από 6χιλ σε 8 χιλ ώστε να βιδωθούν με τις μαμά βίδες)

 

Με λίγα λόγια μπορείς να διαλέξεις κάτι που προορίζεται για άλλο μοτόρι αλλά να το ταιριάξεις και στο δικό σου...

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

16 ώρες πριν, Ο/Η Nikoss Rocket έγραψε:

Από Αγγλία θα σου έρθουν τα ίδια λόγο εκτελωνισμού , από eBay άμα βρεις όμως και πάλι δεν ξέρω τι γίνεται με τελώνιο και ποσο καιρό θα κανείς να παραλάβεις 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

4 ώρες πριν, Ο/Η tsoug έγραψε:

Ομοίως θα σου πρότεινα αντιπροσωπεία γιατί τα φέρνει από Ευρώπη και δεν θα μπλέξεις με τελωνεία και η ποιότητα είναι καλύτερη...

 

Επίσης, αν μπορείς να κάνεις τον κόπο να πας από εκεί, ο Γιάννης που ασχολείται με τα ανταλλακτικά έχει πρόσβαση σε site εμπόρου (εμείς δεν μπορούμε να το δούμε) με όλα τα αξεσουάρ που μπορεί να φέρει ανά μοντέλο. Αυτό στο προτείνω για τον εξής λόγο, εγώ έχω βάλει bar end mirrors που προορίζονται για άλλο μοντέλο (condinental) με πολύ μικρή επέμβαση σε μηχανουργείο (5 ευρώ για να μου ανοίξει τις τρύπες του νέου αντίβαρου των καθρεπτών από 6χιλ σε 8 χιλ ώστε να βιδωθούν με τις μαμά βίδες)

 

Με λίγα λόγια μπορείς να διαλέξεις κάτι που προορίζεται για άλλο μοτόρι αλλά να το ταιριάξεις και στο δικό σου...

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Ενας αλλος λογος ειναι η ταχυτητα. Δυο φορες που παρηγγειλα μεσω αντιπροσωπειας ηρθαν στο δεκαημερο.

Εχε υποψιν πως για "πολλα" αντικειμενα η ACS δεν καθεται να σε εξυπηρετησει, θα σου ζητησει να βαλεις ιδιοτη εκτελωνιστη και θα σου χρεωνει και αποθηκευτρα με τη μερα. Το τι θεωρει πολλα και το τι λιγα δεν μου το προσδιορισε η υπαλληλος που ΔΕΝ με εξυπηρετησε στο τηλεφωνο. Ηταν καμμια 15αρια κωδικοι (2 σελιδες του Χιτσκοκ). Ειδαλλως, ψαχνεις απο Ιταλια, Γαλλια, Γερμανια που θα σου ερδουν στη βδομαδα.

Σε μικρες παραγγελιες ειναι λογικο να υπαρχει καθυστερηση μεσω αντιπροσωπειας γιατι συνδυαζουν αποστολες για μικροτερο κοστος.

Εμενα τη μια φορα ηταν οι 15 κωδικοι που εγραψα, και την αλλη ηταν 20-30.

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες πριν...

Με λίγα λόγια η εμπειρία μου μέχρι σήμερα.
Απαραίτητα αξεσουάρ :
-Κάγκελα προστασίας ποδιών και κινητήρα.
-Πίσω σχάρες για τσαντάκια βαλιτσούλες αλλά και προστασία της μοτοσυκλέτας σε περίπτωση που ακουμπίσει κάτω.
-Λεβιέ ταχυτήτων διπλό. Heel toe shifter. Προσωπικά και δίνοντας μια μικρή κλίση εμπρός με έχει βολέψει αφάνταστα.

Θέμα γούστου:
-Πλάτη συνεπιβάτη
-Ελατήρια σέλας

Όσον αφορά τις βαλίτσες δες τι σου πάει στο μάτι ανάλογα το μοντέλο που έχεις παραγγείλει. Εγώ έβαλα τα σαμάρια της Givi crm102

Παραγγελίες από Ινδίες. Όλα τα παραπάνω αξεσουάρ τα έφερα από Ινδίες. Διαλέγεις από ebay μαγαζιά με θετικές αξιολογήσεις, αποστολή με απλό ταχυδρομείο και σπαστές παραγγελίες προκειμένου το κόστος με τα έξοδα αποστολής αλλά και το ΦΠΑ που βάζει το eBay να μην ξεπερνάει τα 150 ευρώ.
Κάνεις υπομονή κάνα μήνα και παραλαμβάνεις. Θα ξαναπληρώσεις ΦΠΑ με τον εκτελωνισμό αλλά θα πάρεις πίσω το ΦΠΑ που πλήρωσες στο eBay.

Επειδή το μοντέλο είναι καινούργιο δεν ξέρω αν θα μπορέσει να σε καλύψει η αντιπροσωπεία στις απαιτήσεις σου. Ούτε καν η Ευρώπη. Για μένα οι Ινδίες ήταν μονόδρομος.

Ελπίζω να βοήθησα.

Στη φωτογραφία φαίνονται μερικά από τα αξεσουάρ e2a87cdb84f1634f546f2cab1d85ad72.jpg

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

3 ώρες πριν, Ο/Η VasileiosP έγραψε:


Στη φωτογραφία φαίνονται μερικά από τα αξεσουάρ 
 

 

Η δική μου (υποκειμενική γνώμη) το σισι μπαρ ΤΗΣ συνοδηγού δεν μου αρέσει, εκτός και θες ντε και καλά να σε πιέζουν αερόσακοι στην πλάτη, εφόσον η συμβία έχει κατάλληλα "μπαλκόνια"..:sfirigma:

Οι βάσεις των σαμαριών όταν αυτά δεν υπάρχουν δεν κολακεύουν το κορίτσι σου, δεν ξέρω κατά πόσο βγαίνουν εύκολα για χρήση μόνο σε ταξίδι.

Την οδήγησα λίγο στο beering στην Πάτρα και μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ. Η πρώτη κίνηση που θα έκανα θα ήταν πιο ελεύθερο τελικό γιατί με το μαμά μοιάζει σαν να φτερουγίζει ο ήχος της... φρρρρρ- φρρρρρρρ- φρρρρρρ..!!

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

 
Η δική μου (υποκειμενική γνώμη) το σισι μπαρ ΤΗΣ συνοδηγού δεν μου αρέσει, εκτός και θες ντε και καλά να σε πιέζουν αερόσακοι στην πλάτη, εφόσον η συμβία έχει κατάλληλα "μπαλκόνια"..:sfirigma:
Οι βάσεις των σαμαριών όταν αυτά δεν υπάρχουν δεν κολακεύουν το κορίτσι σου, δεν ξέρω κατά πόσο βγαίνουν εύκολα για χρήση μόνο σε ταξίδι.
Την οδήγησα λίγο στο beering στην Πάτρα και μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ. Η πρώτη κίνηση που θα έκανα θα ήταν πιο ελεύθερο τελικό γιατί με το μαμά μοιάζει σαν να φτερουγίζει ο ήχος της... φρρρρρ- φρρρρρρρ- φρρρρρρ..!!
Η πλατουλα δεν φέρνει πιο κοντά την συνεπιβάτη, οπότε αν θέλει να κολλήσει είναι δικό της θέμα. Όσο για τις βάσεις δεν θα διαφωνήσω, αλλά είναι πολύ βολικές ρε φίλε. Ακόμα και δυο τσάντες να θέλεις να κρεμάσεις δεξιά αριστερά χωρίς να κινδυνεύουν να ακουμπήσουν σε κινητά μέρη, βολεύουν. Το οπτικό δεν με χαλάει πολύ. Άσε που όντως δεν είναι και παιχνιδάκι το βάλε βγάλε.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση..   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Το ανώτερο επιτρεπτό όριο είναι 75 φατσούλες/emotions,.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Προβολή ως σύνδεσμο

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Εκκαθάριση επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Παρακολουθείται από   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Write what you are looking for and press enter or click the search icon to begin your search