Jump to content
Δημιουργία Νέου...

Bullet gold Start by Alex (Ρέθυμνο Κρήτης)


Alex

Recommended Posts

Τζογο ΑΝ εχει θα το καταλαβεις μονο αν σηκωθει στον αερα η πισο ροδα.Αν ακουμπαει στον δρομο δεν θα το καταλαβεις.Με λιγο ζορι θα μπορεσεις να το βαλεις στο διστεκο αλλιως βαλε κατι καποιον γρυλλο.Ακομα μπορεις να βαλεις και σαν πρωτη φαση για υποβοηθηση και δυο ταβλες στις ζαντες σου και τοτε θα μπει ευκολα στην στεκα.Μετα τσεκαρε την πισο ροδα με δυναμη.

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Αυτο που λες με τα καρα...στο μυαλο μου καταλαβαινω και τζογο και ακτινολογιση.Οποτε βre μηπως χρειαζεται μονο ακτινολογιση?

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Πρεπει να τσεκαρεις και κατι αλλο.Στην αριστερη μερια που ειναι το παξιμαδι του αξονα της ζαντας,πριν απο αυτο υπαρχει ενα μεγαλυτερο που σφιγγει το γραναζοταμπουρο.Αν ΔΕΝ σφιξει σωστα και τερμα πρωτα αυτο...δεν αφηνει να τερματησει το παξιμαδι του αξονα της ζαντας,με αποτελεσμα να νομιζεις οτι εχει σφιξει τερμα αλλα αυτο απλα να κοντραρει στο αλλο.

Επεξεργάσθηκε από το μέλος Αντωνης Σταθακης
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

 

Ναι Αντώνη σωστά παρατηρησες η συμπεριφορά βελτιώθηκε κατά πολύ τώρα στρίβω χωρίς φόβο  ενώ πριν φοβομουνα γιατί μου έκανε σαν σκαμπανεβασματα η μηχανή καμιά φορά δεν ήταν πολύ σταθερή,σκληρηνε βέβαια διότι χαμήλωσε και οι αναρτήσεις πλαγιαρανε περισοτερο,αλλά παει τρενο τώρα καμιά σχέση με πριν....

 

Με ενδιαφέρει πολύ εμένα αυτή η μετατροπή, ανέβασε όποτε μπορείς φωτό  με το ψαλίδι (ποιο λεπτομερής) και δώσε λεπτομέρειες όσες ποιο πολλές μπορείς .

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

 

Οποτε βre μηπως χρειαζεται μονο ακτινολογιση?

 

Εφόσον όλα είναι καλά σφιγμένα, τα ρουλεμάν είναι καλά, δεν μένει παρά να τσεκάρει τρία πράγματα α) τον άξονα αν είναι ίσιος, β) ευθυγράμμιση εμπρός με πίσω ρόδα προσέχοντας τα μισοφέγγαρα που τεντώνουμε την αλυσίδα δεν είναι απαραίτητο να είναι στο ίδιο δόντι αυτό το ορίζει η ευθυγράμμιση, γ) ακτινολόγηση, το παίξιμο σαν ρόδα κάρου μαρτυράει στραβιά ζάντα.

Στραβοτοποθετημενο λάστιχο είναι σπάνιο.

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Ευχαριστώ πολύ παιδιά φίλε Αντώνη θα σμίξουμε μια μέρα εχω έρθει Ίδη από Χανιά  με την μηχανή μια φορά βόλτα η να έρθεις εσύ από εδώ,και την δεις από κοντά να μου πεις να σε φιλοξενισω κιολας,εσείς γνωρίζετε καλύτερα τα μηχανικά της εγώ δεν σκαμπαζω και τόσο απο την συγκεκριμένη την έχω μόνο 4 μήνες περίπου,θα την πάω βέβαια να την δει εδώ κι ένας φίλος που έχει συνεργείο, ευχαριστώ πολύ και πάλι,Αντώνη στη φωτό η λευκή είναι από εδώ φίλου ή εξωτερικό?

Επεξεργάσθηκε από το μέλος Alex
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Καλως ηρθες στην τρελοπαρεα μας φιλε μου...!!!

 

...για να τσεκαρεις τζογους πησω αναρτησης και τροχου πρεπει να το σηκωσεις να ελευθερωθει απο το εδαφος και να κανεις βημα βημα ολα αυτα που ειπε ο Αντωνης.

 

...το τιμονι σε κουναει καθολου αν αφησεις τα χερια?

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Θα ανεβάσω φίλε Νίκο αν και όταν πήγα συνεργείο δυστυχώς το κινητό μου είχε κλαταρει από παταρια,φίλε bbk δεν πέζει το τιμόνι οχι.

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

 

Αντώνη στη φωτό η λευκή είναι από εδώ φίλου ή εξωτερικό?

Χα χα...

Εξωτερικο βεβαια!Τα δικα μας συνεργεια ειναι καπως ετσι...

 

20170126_151544.jpg

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

 

Θα ανεβάσω φίλε Νίκο αν και όταν πήγα συνεργείο δυστυχώς το κινητό μου είχε κλαταρει από παταρια

Δεν πειράζει, ρίξε καμία φωτο με

οσο πιο πολλές λεπτομερείς μπορείς το πως είναι τοποθετημένο επάνω και τι έξτρα υλικά δούλεψες . Εάν έκανες  με κάποιο τρόπο την τρύπα ποιο κλειστεί κ.ο.κ.

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Αλεξ του χρονου θα παμε λογικα πανελληνια στην Ιεραπετρα.Λεω λογικα γιατι δεν το εχουμε δηλωσει ακομα...αλλα κοντο ζυγωνει η ωρα!

Pleaseeee μεινε συντονισμενος εδω και παρε και το φιλαρακι σου και βουρρρρ..!Μολις δεσω την δικια μου θα ερθω οποσδηποτε Ρεθυμνο να σας γνωρισω και να βολταρουμε στα μερη σας(Αν και τα ξερω ολα απ'εξω).Θα χαρω πολυ να σας γνωρισω και φυσικα να ενωθουμε τα Κρητηκακια να τους φαμε τους απο πανω γιατι ειναι πολλοι και μονος δεν μπορω

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

 

Α ενταξει Αντωνη......

Eδω με το φίλο μου το Μάρκο πριν δύο μήνες περίπου.

https://ibb.co/gCTmbR

 

PHOTO_20170803_202037.jpg

 

Κι εδω εμεις...

 

Screenshot_20171027-135324.png

 

Μην ρωτησεις ποιος ειμαι εγω..!!

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

(ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ-ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ)

Έχεις μακρύνει το ψαλίδι; Για πες πώς το έκανες!...:food:

Επεξεργάσθηκε από το μέλος elifain
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Ναι φίλε οπως έχω γράψει και πιο πάνω απλό είναι, θεση του αλλάζεις και το βάζεις στην πίσω υπάρχουσα θέση, όχι εκεί που είναι οι ποδοστατες του συνοδηγού αν και εκεί νομίζω μπωρεις να μπει έχει άλλη μια θέση,ένα μεγαλύτερο αξονα περίπου 15 πόντους η αποστάτες από τεφλόν( εγώ δεν χρειαστηκα) μια αλυσίδα ίδια με αυτή που χωράει να ενώσεις και έτοιμος,χρόνος 3-3,5 ώρες θα πάρει περίπου.

Επεξεργάσθηκε από το μέλος Alex
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

15 ποντους??

Μηπως εννοεις 1.5 cm..!!

Εσυ οταν λες πως δεν χρειαστηκες..δηλαδη εβαλες τον ιδιο αξονα στο ψαλιδι απλα στις πισο τρυπες?

Αλυσιδα ναι μεγαλυτερη οκ...αλλα και με το ποδοφρενο τι εκανες?Δεν θελει μακρυτερη ντιζα?

 

Αλεξ χωρις να θελω να σε φοβισω,αλλα απλα για να εισαι πιο ασφαλης...μηπως να εκανες μια ενισχυση στα λαμακια του σκελετου που πλεων κουμπωνει το ψαλιδι?

Επεξεργάσθηκε από το μέλος Αντωνης Σταθακης
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

 

PHOTO_20170803_202037.jpg

 

Από την φωτογραφία φαίνεται ότι τις έχετε προκρουστιάσει και οι δυο σας.

Η μαύρη μάλλον υπέστει μεγαλύτερα βασανιστήρια και μάκρυνε περισσότερο..:blink:

 

Για εξήγησέ μας στην παρακάτω φωτογραφία που το πήγες το ψαλίδι?

 

P1050057_small.jpg

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

@noe Αυτή η φωτογραφία το μηχανάκι του Alex είναι κανονικό δεν έχει μακρινή το μηχανάκι του ακόμα. .

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Ο Αλεξ εχει βαλει τον ιδιο αξονα στις δυο πανω τρυπες του σκελετου πισο.Πανω δηλαδη απο των πατητηρων.Αν το βαλεις εκει το μηχανακι μακραινει περιπου 12cm.Απο αντοχη δεν μπορουμε να γνωριζουμε...αλλα εγω θεωρω σωστο να γινει με λαμα καποια ενισχυση για νευρο.Σκεψου τι πιεση δεχετε αυτο το σημειο στα φρεναρισματα και στα αγρια ξεκινηματα ενος enfield.(Ειναι πολλααααααα τα αλογα)Χα χα..

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Εεεεεεε, αυτό είναι λάθος χωρίς ενίσχυση, κοιτάτε η νορμάλ θέση πόσο μεγάλο πάτημα έχει στο δέλτα.

Χίλιες φορές να μακρύνεις το ψαλίδι όπως είχε κάνει ο Homo Ratus και να διατηρήσεις την αρχική θέση.

 

Αυτο που λες με τα καρα...στο μυαλο μου καταλαβαινω και τζογο και ακτινολογιση.

 

Άρα εκεί που έχει μπει τώρα το ψαλίδι μπορεί να έχει στραβώσει το πλαίσιο. Είναι απίθανο?

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση..   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Το ανώτερο επιτρεπτό όριο είναι 75 φατσούλες/emotions,.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Προβολή ως σύνδεσμο

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Εκκαθάριση επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Παρακολουθείται από   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Write what you are looking for and press enter or click the search icon to begin your search