Jump to content
Δημιουργία Νέου...

Συναυλίες και Λοιπά Μουσικά Δρώμενα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 61
  • Δημοσιεύτηκε
  • Τελευταία Απάντηση

Μέλη που απάντησαν περισσότερο

On 16/5/2016 at 2:06 PM, elifain είπε:

Κάθε χρόνο γίνεται πανζουρλισμός. Άπειροι τρελοί Ικαριώτες μαζεύονται από όλη την ηπειρωτική Ελλάδα στην μικρή κοσμογωνιά, το Πέραμα. :blink:

Εκείνο το Σαββάτο γυρνούσα από μπύρες στο Πέραμα και στο γυρισμό τρώω ένα μποτιλιάρισμα από αμέτρητους πέρα βρέχει Ικαριώτες γιωταχήδες και πεζοί ανάκατα να είναι με το πάσο στην κοσμάρα τους..!! :wallbash:

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

On 5 Ιουνίου 2016 at 1:47 AM, Gigas είπε:

 

Σήμερα, Δευτέρα 6/6 ήρθε η πολυπόθητη μέρα για τον Θανάση στο Θέατρο Βράχων.

Θα είμαι εκεί στα σίγουρα....

 

Είναι κανείς άλλος να πάει;;;

 

12:30 πηγε!!Θα τελειώσετε τα τργούδια ωRE να κοιμηθούμε;;; :bash:

 

 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

13 ώρες πριν, Captain Kouk είπε:

Tί ώρα ξεκινάει ωρέ Γίγαντα? Λες ? :think:

Σήμερα είχα την πραγματική τιμή να μου κάνει παρέα ο Καπετάνιος.

Τον ευχαριστώ.

Για μένα η βραδιά ήταν μια από τα ίδια!

Κι αν αυτό ακούγεται κάπως απαξιωτικό, .... ε, λοιπόν κάνεις λάθος!!!!
Αν τώρα, για τον Καπετάνιο ισχύει το ένα δέκατο απ' αυτά που  μου είπε, τότε είμαι πανευτυχής...

...και για έναν ακόμη λόγο..

που επιτέλους δεν είναι παραισθήσεις αυτά που νιώθω εγώ ::):

Επεξεργάσθηκε από το μέλος Gigas
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

1 ώρα πριν, mikezante είπε:

12:30 πηγε!!Θα τελειώσετε τα τργούδια ωRE να κοιμηθούμε;;; :bash:

RE σύ, τώρα μόλις το σκέφτηκα  και αν δεν ήξερα ότι μένεις κάπου στη Νέα Σμύρνη ή Δάφνη ή καπου εκεί, θα νόμιζα ότι είσαι ανάμεσα στους σπ@σ@ρχιδες που καλούν την αστυνομία όταν στο Θέατρο Βράχων τραβάει λίγο περισσότερο η συναυλία....

Είναι κάτι σπίτια στην κορυφή του βράχου, στην άκρη του γκρεμού, ο Θεός ξέρει πώς και γιατί πήραν άδεια να σκαρφαλώσουν εκεί πάνω, των οποίων οι κάτοικοι ενοχλούνται απο τις μουσικές που παίζονται χαμηλά μέσα στο θέατρο και κάθε τόσο απειλούν με εισαγγελείς και έχουν βρει τρόπο να εκβιάζουν κλπ...

Γι αυτό οι συναυλίες εκεί τηρούν αρκετά αυστηρό πρόγραμμα και τελειώνουν σαφώς νωρίτερα από άλλα μέρη...

Εγώ θα πλήρωνα κι όλας για να ακούω αυτά που παίζονται εκει πέρα, όχι να καλέσω την αστυνομία...

Ε ρε Πάολα που τους χρειάζεται ::):

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

ΩRE Γιγα ψυχή μου,

1) επειδη μενω ψιλομακρυά απο το Θεατρο, ακούω ενα μπερδεμενο στοιχο καθε που φυσαει προς τα εμας και ειναι σπαστικο γτ δεν το ακους μονοκόματο, να το απολαυσεις τουλαχιστον! :bash:

(Παρ'ολο που δεν προτιμώ τα ελληνικά τραγούδια, εκτιμώ την καλή μουσική ::):)

 

2) Αυτοί οι μεγαλάκες που παίρνουν τους μπάτσους για να την σπασουν σε ανθρωπους που παιρνούν καλά πρεπει να έχουν πολλα ψυχολογικά. Μας έχουν διαλύσει άπειρα παρτάκια έτσι. :broxi:

 

 

3) ΟΙ PINK MARTINI στην ΤΕΧΝΟΠΟΛΗ στις 5 Ιουλίου!!!!

:beer:

 

 

 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

11 ώρες πριν, Gigas είπε:

Για μένα η βραδιά ήταν μια από τα ίδια!

 

Δε θα κρύψω ότι στην άρχη ήμουν λίγο αναποφάσιστος "να πάω, να μην πάω, να πάω, να μην πάω ?" . . . Παίδες, ο άνθρωπος στα τραγούδια του βγάζει εσώψυχα, χρειάζεσαι λίγα λεπτά για να εγκλιματιστείς και μετά αφήνεσαι σε έναν ποταμό στίχων, μουσικής, εικόνων, αναμνήσεων κλπ . Είχα καιρό να σημαδευτώ από συναυλία. Γίγαντα , σε ευχαριστώ και δημοσίως για την παρέα! Τώρα αρχίζει η μελέτη δισκογραφίας Θανάση :thumbsup:

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Νeeeeeeeeeeeeeext!!!!!!!!!!!!!

 

Επόμενη συναυλία για την οποία προετοιμάζομαι διανοητικά...

Σωματικά δεν το συζητάμε θα είμαι ράκος αλλά τέτοιες γιορτές δεν χάνονται....

13413497_796917970438677_357355534271109

 

  • Tους GroupParΩdy δεν τους γνωρίζω, ομολογώ... Ευκαρία να τους μάθω... Ακούγονται ενδιαφέροντες  πάντως...
  • Tον Λεωνίδα Μπαλάφα ίσως να τον γνωρίζεις, ίσως λιγότερο μέσα από τους τέσσερις δίσκους που έχει φτιάξει, ίσως περισσότερο μέσα απο το διαφημισμένο σποτάκι του. Καλή περίπτωση ανερχόμενου μουσικού, που ακόμη δεν έχει αναγνωριστεί στην συνείδηση του κόσμου. Εντελώς διαφορετική η θεματολογια του κάθε δίσου του, δεν επαναπαύτηκε στην ευκολία αλλά εξερευνεί με τον δικό του τρόπο τις μουσικές που τον ενδιαφέρουν. Νομίζω ότι θα προσφέρει πράγματα...
  • Αλκίνοος Ιωαννίδης. Ε καλά τώρα.. τι να πει κανεις;;; Για την φωνή του; Τον στίχο του; Την ερμηνεία του;, Την μουσική του; Το ήθος του; Την ευγένειά του;       Η μουσική του πορεία εδώ κα τόσα χρόνια, στην αρχή ως ερμηνευτής και αργότερα ως δημιουργός και τραγουδοποιός δεν αφήνει περιθώρια για την όποια αμφισβήτηση. (εμπειρία προσωπική: Είναι ανατριχιαστική η στιγμή και μουσικό σόκ όταν όποιος και να τραγουδάει πριν απ' αυτόν, πιανει το μικρόφωνο και βγάζει τις πρώτες του νότες. Απίστευτο φωνητικό εύρος!)
  • Σωκράτης Μάλαμας.... Ελα τώρα... δεν περιμένεις από μένα να πω ο,τιδήποτε γι αυτον... Θα πώ μόνο ένα πράγμα: "Πουλάκια μου"!!!!

 

Πώς να την χάσεις αυτήν την γιορτή;;;

Είμαι σίγουρος ότι το ποτάμι που θα μας παρασύρει και θα μας βγάλει στο Φάληρο, στην Πλατεία Νερού, θα μας αφήσει μαλακά πάνω σε ένα μουσικά αξιόλογο χαλί για να απολαύσουμε αυτούς τους απίστευτους μουσικανθρώπους...

 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

8 ώρες πριν, Captain Kouk είπε:

Ήθελα πολύ να σε ακολουθήσω συναυλιακέ συνοδοιπόρε, αλλά δυστυχώς δεν προλαβαίνω. . .Να περάσεις καλά :boss:

Ηταν όλοι τους καταπληκτικοί και σήμερα, Καπετάνιε!!!
Τον Μαρκαντώνη δεν τον πρόλαβα επειδή έπαιζε ουσιαστικά ντάλα μεσημέρι αλλά όλοι οι υπόλοιποι ήταν κορυφές ο καθένας στην κατηγορία του.

Αγγλόφωνοι οι Sleepin Pillow και oi Thee Holly Strangers ξεκίνησαν με τα δικά τους εντελώς ξεχωριστά τραγούδια

Πιο μελωδικοί οι δεύτεροι με τις αμερικανομπλουζιές τους και τα κάντρι τους αλλά εντυπωσιακή η φωνή του τραγουδιστή των πρωτων με τα γκαραζοψυχεδελκα τους ακούσματα!

Φυσικά από τον Παυλίδη και μετά το κέφι άρχισε να ανεβαίνει.

Είχε ήδη ξεκινήσει να σουρουπώνει κι όλας.

Ο Παυλίδης είπε ως επι το πλείστον της εποχής των Ξύλινων Σπαθιών ενώ ο Αγγελάκας τα Μ.Τ. (Μετά Τρυπών) ::):

Φυσικά οι VIC τα έσπασαν κυριολεκτικά...

Τρελλός ήχος με τα κλαρίνα και τα πνευστά!!!! Αθάνατες Ηπειρώτικες ροκιές!!! (όσο κι αν δεν σου αρέσουν εσένα οι VIC ::):)

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς, τηρήσανε απολύτως το χρονικό πρόγραμμα με αποτέλεσμα ο Αγγελάκας να μην παίξει ούτε λεπτό πάνω από το προγραμματισμένο.

Σε αντίστοιχες συνθήκες λίγες μέρες πριν, ο Μάλαμας ξέκλεψε 35 λεπτάκια παραπάνω και έπαιξε πριν να κλείσει το πρόγραμμα..

Οι σημερινοί ... λες και έπρεπε να φύγουν να πάρουν το χάπι τους ::):

Επεξεργάσθηκε από το μέλος Gigas
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Παζάρι Βινυλίου, Μουσικό Χωριό, Live Εμφανίσεις στο Πεδίον του Αρεως...

 

21, 22 και 23 Ιουνίου..

Προλαβαίνετε την τελευταία μέρα αύριο, αν αφήσετε την μάσα κατά μέρος ;:): 

http://www.prosvasi-amea.gov.gr/central.aspx?sId=108I318I830I646I441362&lang=el&neTa=cmssn_15254_15734_32198

 

 

Από κει γύρισα μόλις...

ΟΚ... Οχι τίποτα σπουδαίο αλλά απλά ενδιαφέρον...

Αγνωστα σχήματα και καλλιτέχνες, δοκιμαστική εφαρμογή του Μουσικού Χωριού, μερικά σταντ με βινύλια προς πώληση σε πολύ ενδιαφέρουσες τιμές, απογοητευτικός πλέον χώρος του πάρκου του Πεδίου Αρεως, βρωμιά και δυσωδια , κατρουλίλα και εγκατάλειψη...

Τέσπα...

Ηταν μια εμπειρία...

 

Στη θέση σας, μάλλον θα προτιμούσα τον Πόντιο με τα σουβλάκια του ::):

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Λοιπόν ,αυτή η φάση με τις βινυλιομαζώξεις και γενικότερα τα μαγαζιά βινυλίων έχει αρχίσει και μου τη δίνει λίγο. Νομίζω ότι είναι μία πρώτης τάξεως ευκαιρία για τους μαγαζάτορες να επωφεληθούν της φάσης (ότι πας για να ξοδέψεις κάποια χρήματα ενόψει παζαριού) για να σε γδύσουν. Ενδεικτικά αναφέρω περιστατικό σε γνωστό μεταχειρισμενάδικο μαγαζί ( δεν έχω κανένα πρόβλημα να το ονοματίσω-απλά δε θεωρώ ότι πρέπει να γίνει στο forum).Ενώ περιεργαζόμουνα ένα δίσκο του Δόκτορα Ιωάννη (Dr. John ::):) έρχεται ένας τυπάκος, κάπως "κακόμοιρος" ας μου επιτραπεί η έκφραση με δύο βινύλια στα χέρια του, το ένα ήταν το Εν Λευκώ του Σιδηρόπουλο και το άλλο δε θυμάμαι ποιό ακριβώς -αλλά ήταν και αυτό δυσεύρετο. "Πόσο μπορείς να μου τα πάρεις" λέει στον μαγαζάτορα? "Εεεε,δεν είναι και πολύ σπάνια, είναι και σε μέτρια κατάσταση, ένα 30άρι το πολύ" του απαντάει και ο τύπος πετάει από τη χαρά του. Εγώ αφού πέρασαν λίγα λεπτά για να μην καρφωθώ, πήγα και κοίταξα πόσο είχε μία άλλη κόπια του Εν Λευκώ. 35 ευρώ παρακαλώ και τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

30 λεπτά πριν, Captain Kouk είπε:

Λοιπόν ,αυτή η φάση με τις βινυλιομαζώξεις 

Είναι κανά δύο - τρία  χρόνια που γίνεται παζάρι βινυλίου στο γκάζι. Πήγα μια φορά ένεκα φίλου που στήνει πάγκο και  εμπορεύεται μεταχειρισμένους εξ Ιαπωνίας δίσκους και είναι αντιπρόσωπος (ας πούμε) ενός πλυντηρίου δίσκων.

Οι δίσκοι έχουν περάσει ΟΛΟΙ από κόσκινο όσων αφορά τη σπανιότητα, την ποιότητα εγγραφής, την κατάσταση.

Τους δίσκους που μου άρεσαν θα έπρεπε να ξοδέψω καμιά 500αριά ευρώ οπότε και δεν αγόρασα ούτε έναν.

Το αυτό ισχύει για τα γνωστά δισκάδικα σε παρόδους της Ηφαίστου στο Μοναστηράκι.

Δεν στεναχωρήθηκα, αφού πλέον υπάρχει το διαδύκτιο, βρίσκω ότι θέλω σε καλές τιμές, το διασκεδάζω ψάχνοντας ξεκούραστα και η περιγραφή των πωλητών τουλάχιστον για την κατάσταση του δίσκου - εξωφύλλου, είναι ειλικρινής και με το παραπάνω.

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες πριν...

Καλησπέρα!

 

πρόταση για το Σάββατο, εγώ κατα 99,9% θα είμαι εκεί γιατί παίζει η μπάντα ενός φίλου, και φυσικά από νωρίς για να γνωριστούμε και να ακούσουμε και τον 

ενφίλο Captain Cook!

 

http://www.atomafestival.com/index.php

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016

Doors Open 20:00

Χορευτικό δρώμενο με
ονομα ghost light 20:20-20:25

7-Odds 20:40-21:25

Χορευτικό δρώμενο από
την σχολή μπαλέτου ηλιάκη 21:30-21:35

10 Code 21:40-22:25

Χορευτικό δρώμενο από
την σχολή μπαλέτου ηλιάκη 22:30-22:35

Solarmonkeys 22:40-23:25

Fool in The Box 23:35-00:20

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες πριν...
On 10/5/2016 at 1:20 PM, Captain Kouk είπε:

 

Και τέλος, η υποψηφιότητα για live της χρονιάς. . .:

 

Budos Band στις 19/7 (που αλλού?) στο Gagarin. Καταιγιστικό afrobeat/funk/soul/γαμησέ-τα-groove σχήμα από το Brooklyn ! Αν και θα ήταν καλύτερα να τους βλέπαμε σε καμία παραλία και να παίζανε μέχρι το πρωί :crazy:

 

 

Πολύ σωστή πρόβλεψη καπετάνιο, μπράβο.:crazy:

 

Μιλάμε ότι καιρό είχα να περάσω έτσι σε συναυλία. :bow::bow:

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Στην Αγριά Βόλου,  εκεί όπου το 2011 πραγματοποιήθηκε η 1η πανελλήνια συνάντηση Royal Enfield Club Hellas,  θα παίξουν στην παραλία οι The Bullets, μακάρι να μπορούσα να τους δω πάλι. 

Αντιγράφω από τη σελίδα τους στο fb:

"Ποιός ψήνεται για βόλτα στην παραλία της Αγριάς στο Πήλιο δίπλα στο Βόλο??? Εεεε???? Οι Bullets πάντως θα είναι εκεί σίγουρα στις 31/7"

FB_IMG_1469173379808.jpg

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Για όσους έχουν επιστρέψει από τις διακοπές τους και λαχταρούν να ξαναφύγουν 25-27 Αυγούστου διοργανώνεται το μουσικό φεστιβάλ στη Ζήρεια. Ιδανικό, θα έλεγα, ταξίδι για enfield και ωραίος προορισμός. 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες πριν...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση..   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Το ανώτερο επιτρεπτό όριο είναι 75 φατσούλες/emotions,.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Προβολή ως σύνδεσμο

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Εκκαθάριση επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Παρακολουθείται από   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Write what you are looking for and press enter or click the search icon to begin your search