Jump to content
Δημιουργία Νέου...

Επιλογές Ελαστικών Για Enfield


ΠΑΝΑΓΟΣ

Recommended Posts

  • 5 years later...

Καλησπέρα

Έχω μια bullet 500 efi από το 2010 και θέλω να αλλάξω ελαστικά. Αυτά που έχει η μηχανή είναι τα εργοστασιακά Avon 110/80/18 πίσω και 90/90/18 μπροστά.

Θέλω να βρω κάποια με πέλμα ποιο κλασικό στις συγκεκριμένες  διαστάσεις. 

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου δώσετε μερικές γνώμες, και περίπου τι κόστος έχουν αυτά. 

Διάβασα για κάποια Dunlop K70 και δεν ξέρω αν υπάρχουν στις ίδιες διαστάσεις. 

Σας ευχαριστώ 

Φίλιππος

 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Τα K70 είναι καλή επιλογή για τις enfield με 19άρες ζάντες.

Εσύ μάλλον θές τα Κ82.

 

Απορώ πώς τα είχες τα Avon τόσο καιρό. Εγώ θυμάμαι γλύστραγα από την πρωτη στιγμή!

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Η μηχανή έχει λίγα χιλιόμετρα την έχω συνέχεια σε κλειστό χώρο. 

Παρόλα αυτά πρέπει να τα αλλάξω οπωσδήποτε.

Θα δω τα Κ82 και πιστεύω να τα βρω στις διαστάσεις. 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Καλημέρα στην παρέα ! Εγώ  έβαλα  εδώ στην Γερμανία  στην ΕΦΙ  Εμπρός  Heidenau k44 και πίσω  Heidenau  k36 (έτσι τα προτείνει και η  Heidenau)https://de.reifenwerk-heidenau.com/modules/reifenliste/view.php?lang=de&point=2&rtyp=9&profil=19&pic=27,https://de.reifenwerk-heidenau.com/modules/reifenliste/view.php?lang=de&point=2&rtyp=9&profil=16&pic=18.

Μέχρι στιγμής  είναι (500 χλμ)πολύ καλά ! (Σημ. εδώ η ποιότητα του οδοστρώματος είναι σαφώς καλλίτερη από της Ελλάδος).

Κόστος  εδώ στην Γερμανία 52,00 Εμπρός  και 72,00 Πίσω  (προσοχή μόνο  η Αγορά τους διότι η τοποθέτηση  είναι άλλη Ιστορία)

Τα Ελαστικά  είναι *Ζυγισμένα* από το Εργοστάσιο οπότε μπορείς να τολμήσεις, εφόσον έχεις τα εργαλεία το χρόνο και την υπομονή, να τα τα *ζαντάρεις* μόνος  σου !

 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

Χαίρεται. Μόλις έβαλα στην δική μου (Deluxe Bullet 500 Es του 2007) τα Dunlop K70.

3,5x19 πίσω 

3,25x19 μπροστά.

Μου κόστισαν 270 με σαμπρέλες. (Σεπτ/22)

 

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης παλι τα ίδια φορούσε απλώς ίδιο νούμερο μπρος πίσω. Νομίζω με το 3,25 μπροστά το οποίο προτείνει και ο κατασκευαστής είναι λίγο πιο smooth στην οδήγηση..

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες πριν...
Την 7/4/2023 at 12:27 ΜΜ, Ο/Η Antonis Avgoullas έγραψε:

Χαίρεται. Μόλις έβαλα στην δική μου (Deluxe Bullet 500 Es του 2007) τα Dunlop K70.

3,5x19 πίσω 

3,25x19 μπροστά.

Μου κόστισαν 270 με σαμπρέλες. (Σεπτ/22)

 

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης παλι τα ίδια φορούσε απλώς ίδιο νούμερο μπρος πίσω. Νομίζω με το 3,25 μπροστά το οποίο προτείνει και ο κατασκευαστής είναι λίγο πιο smooth στην οδήγηση..

Τα Dunlop k70 & τα Γερμανικά Heidenau K34 είναι οι κορυφαίες επιλογές για Royal Enfield αυτή τη στιγμή!

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Για πιο ομορφα θα εβαζα τα Shinko E270. Ακομα πιο ομορφα ειναι τα Firestone Deluxe Champion (ιδια με τα φθηνοτερα Victory TT Classic) αλλα μαλλον χανεις σε επιδοσεις. Εχω βαλει τα TT και δεν ειμαι ευχαριστημενος. Εμφανισαν ρωγμες στο πλαϊ πανω στο χρονο, ενω ο σκελετος τους δεν ειναι σωστος.

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση..   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Το ανώτερο επιτρεπτό όριο είναι 75 φατσούλες/emotions,.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Προβολή ως σύνδεσμο

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Εκκαθάριση επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Παρακολουθείται από   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Write what you are looking for and press enter or click the search icon to begin your search