Jump to content
Δημιουργία Νέου...

Crash Bars


χρηστος

Recommended Posts

Μια χαρά το βλέπουμε κι εδώ φίλε Ιωάννη.

Αν και για να πω την αλήθεια, περίμενα να πέσει κανα τέτοιο κάγκελο, όπως το ακόλουθο:

1.jpg

Για οποιον του αρεσουν οι ιμιτασιον αεροσακκοι της λεγεται Audrey Bitoni

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Εμενα αυτο που θα μου αρεσε ειναι το ακολουθο
https://www.youtube.com/watch?v=qoYUEypylVw

Ουτε γωνιες, ουτε περιττα, ουτε ινδικες πινελιες αμφιβολου γουστου...

Λογικα το μονο που ταιριάζει για ενφιλντ με μια μικρή πατέντα στην στήριξη ειναι το crash bar απο Harley sportster που ειναι ολόιδιο με αυτο της φωτό , βέβαια η τιμή εννοείται τσιμπημένη!

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.ioffer.com/img3/item/496/253/282/engine-guard-crash-bar-for-harley-hd-sportster-xl-xr-1d1a.jpg&imgrefurl=http://www.ioffer.com/i/engine-guard-crash-bar-for-harley-hd-sportster-xl-xr-496253282&h=386&w=580&tbnid=Kt1UtFX-xifssM:&docid=reqm_esoWLa5iM&hl=el&ei=6xw6Vs-uOIaSsgHp6JiQCA&tbm=isch&client=safari&ved=0CFoQMyg0MDRqFQoTCI_Qu96D98gCFQaJLAodaTQGgg Επεξεργάσθηκε από το μέλος χρηστος
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Υποψιν το crash bar ειναι Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΤΩΠΙΚΗ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

...ΦΡΑΚΑΡΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΤΙΣ ΣΙΔΕΡΙΕΣ... ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ !!

...οποτε καλυτερα να σωσουμε το μηχανακι για το σωμα μας ?
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Και που να δεις τι γινεται η ταμπελίτσα στο μπροστινό φτερό μετα απο μετωπική!
Πετάγεται προς τα πιςω και σου ανοίγει το κεφάλι στα δυο σαν καρπούζι!
Χα!χα!χα!
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Υποψιν το crash bar ειναι Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΤΩΠΙΚΗ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

...ΦΡΑΚΑΡΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΤΙΣ ΣΙΔΕΡΙΕΣ... ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ !!

...οποτε καλυτερα να σωσουμε το μηχανακι για το σωμα μας ?

βRE στέκουρε, στέκουνε αυτά που λες, που το είδες και το διάβασες?

Και μάλιστα σε μετωπική?  Αν στουκάρεις στέκουρε μετωπικά συνήθως γίνεσαι ιπτάμενος αερόμηχανόβιος.

Στην μετωπική αν είσαι τυχερός και δεν φρενάρουν τα π@π@ρι@ σου στο cafereacer ντεπόζιτο ή τα κανιά σου στο τιμόνι, απογειώνεσαι σαν πεταλουδίτσος και με χάρη όπου σκάσεις έσκασες.  :vava:

Τι δουλειά έχουν οι μπάρες σε μετωπική?  Μήπως εννοείς πλαγιομετωπική, όπου η μπάρα γίνεται πρώτης τάξεως μοχλός για να σε φέρει σβούρα και να θυμηθείς την μπαλαρίνα στο Φάληρο?  :blink:

Οι απόψεις διίστανται για τις μπάρες, κάποιοι στο φόρουμ τους έχουν σώσει από το να τους πλακώσει η μηχανή στο σούρσιμο στην άσφαλτο. Σε αυτό το σημείο είναι που εγώ πιστεύω ότι οι μπάρες είναι κορώνα γράμματα, γιατί μπορεί να σε εγκλωβίσουν. Όσες φορές έχω φάει σούπα αλλού πάει η μηχανή και αλλού εγώ, δεν μπορώ να με φανταστώ να σέρνομαι αγκαλίτσα της.  :wub:

Σε γλήγολες μηχανές δεν θα δεις μπάρες, στα δικά μας που πάνε απελπιστικά  αργά είναι χρήσιμες να ξεκουράζεις που και που τα ποδάρια  σου.

Αισθητικά ΔΕΝ μου αρέσουν, έχω μπάρες και για τις δύο Enfield μου αλλά κάτι με κρατάει να μη τις βάλω.

 

Σημείωση: όλα τα παραπάνω δεν τα διάβασα και μπορεί να κάνω λάθος, εμπειρικά μιλώ.

 

Υ.Γ. Γίγαντα είναι ωραίο θέμα για έκθεση..!!  ;))

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

...εγω που ειχα μπαρες οταν εφαγα σαβουρντα το μοναδικο προβλημα ηταν το λαστιχακι απο το πατηρακι...και οι γρατζουνιες στις μπαρες...
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Σιγουρα κανας Ινδος θα μπουκαρε νυχτα στα σχεδιαδστηρια...

Οχι πως οι Αμερικανοι φημιζονται για το γουστο τους (βλεπε PT Cruiser), αλλα σαν τους Ινδους δεν εχει

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση..   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Το ανώτερο επιτρεπτό όριο είναι 75 φατσούλες/emotions,.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Προβολή ως σύνδεσμο

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Εκκαθάριση επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Παρακολουθείται από   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Write what you are looking for and press enter or click the search icon to begin your search