Jump to content
Δημιουργία Νέου...

Biltwell Gringo S Helmet


andrew

Recommended Posts

Tις τελευταίες εβδομάδες κοιτώντας για full face κράνη με classic look έπεσε το μάτι μου σε αυτό το κράνος της Biltwell το οποίο αναμένεται να κυκλοφορήσει παγκοσμίως  στις 5 Ιανουαρίου 2015...

2rm9rva.jpg

Το μοντέλο λέγεται Gringo S και η τιμή είναι στα 200 δολλάρια Αμερικής δηλαδή περίπου 165 ευρώ...

Το κράνος θα βγει και σε άλλους χρωματισμούς που μπορείτε να τους δείτε εδώ: https://www.biltwellinc.com/c140/buy/gringo-s-full-face/....

Σας παραθέτω μερικά χαρακτηριστικά του στα Αγγλικά:

  • Ιnjection-molded ABS outer shell with hand-painted finish
  • Expanded polystyrene inner shell
  • Hand-sewn brushed Lycra liner with contrasting diamond-stitched quilted open-cell foam padding
  • Internal BioFoam chin pad with hand-sewn contrast stitching
  • Rugged plated steel D-ring neck strap with adjustment strap end retainer
  • Injection-molded, laser CNC cut polycarbonate eye port shield with stylish, rugged aluminum hinge covers and mounting hardware
  • Rubber or Chrome accented edging on shell and eye port
  • Meets DOT safety standards

'Iσως να είναι το Χριστουγεννιάτικο μου δώρο το συγκεκριμένο κράνος!!!!

Επεξεργάσθηκε από το μέλος andrew
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Αντρέα έχω αγοράσει το κανονικό Gringo (χωρίς ζελατίνα) και μου αρέσει πολύ! Το βλέπεις όταν συναντηθούμε. Επίσης, μπορείς να τα δεις από κοντά στους The Real Intellectuals από όπου και το αγόρασα. Με τα παιδιά είχαμε γνωριστεί από τους Cafe Racer Athens. Λογικά θα φέρουν και το S. :thumbsup:

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Αντρέα έχω αγοράσει το κανονικό Gringo (χωρίς ζελατίνα) και μου αρέσει πολύ! Το βλέπεις όταν συναντηθούμε. Επίσης, μπορείς να τα δεις από κοντά στους The Real Intellectuals από όπου και το αγόρασα. Με τα παιδιά είχαμε γνωριστεί από τους Cafe Racer Athens. Λογικά θα φέρουν και το S. :thumbsup:

Σπυράκο σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Ενδεχομένως πάω κάποια στιγμή να τα δοκιμάσω για τα δω και τα μεγέθη!!!

Μακάρι να το φέρουν άμεσα όταν κυκλοφορήσει να το παραγγείλω από αυτούς!!!

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες πριν...

Εν αναμονή της 5ης Ιανουαρίου που θα κυκλοφορήσει παγκοσμίως!

Αν όλα πάνε καλά και αποφύγω αποστολέα Αμερικής θα γίνει παραγγελία!!!

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Εν αναμονή της 5ης Ιανουαρίου που θα κυκλοφορήσει παγκοσμίως!

Αν όλα πάνε καλά και αποφύγω αποστολέα Αμερικής θα γίνει παραγγελία!!!

 

http://www.premier.it/en/collections/full-face

 

για δες και τη σειρά trophy της Premier

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

http://www.premier.it/en/collections/full-face

 

για δες και τη σειρά trophy της Premier

 

Με τιμές από 200 - 300 φεύγα, πολύ όμορφα όλα.

Απορώ αν αυτού του τύπου η ζελατίνα αποδίδει..

(μετά τα τα 200+ εννοείται).. B)

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Gringo με goggles και δεν περνάει τίποτα!...

Σπυράκο θα πάρω και ένα τέτοιου είδου κράνος (Gringo S) για να αποφεύγω κάποιες φορές τα open face κράνη με googles....

Δόξα το θεό έχω 4 κράνη και αρκετά goggles...

Θέλω ένα κλειστό με ζελατίνα να το προτιμώ τις κρύες μέρες του χειμώνα...Ειδικά για τις εκδρομές μας!!!

H ζελατίνα σπάει το κρύο στη μύτη...

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες πριν...

Εν αναμονή της 5ης Ιανουαρίου που θα κυκλοφορήσει παγκοσμίως!

Αν όλα πάνε καλά και αποφύγω αποστολέα Αμερικής θα γίνει παραγγελία!!!

 

Η αγορά του κράνους αναβάλεται επ αόριστον...

Έδωσα αλλού προτεραιότητες μιας και τα 200 ευρώ δεν ήταν και λίγα...

Όταν έρθει στην Ελλάδα θα πάω να το δω από κοντά και βλέπουμε!!!

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

Tις τελευταίες εβδομάδες κοιτώντας για full face κράνη με classic look έπεσε το μάτι μου σε αυτό το κράνος της Biltwell το οποίο αναμένεται να κυκλοφορήσει παγκοσμίως  στις 5 Ιανουαρίου 2015...

2rm9rva.jpg

Το μοντέλο λέγεται Gringo S και η τιμή είναι στα 200 δολλάρια Αμερικής δηλαδή περίπου 165 ευρώ...

Το κράνος θα βγει και σε άλλους χρωματισμούς που μπορείτε να τους δείτε εδώ: https://www.biltwellinc.com/c140/buy/gringo-s-full-face/....

Σας παραθέτω μερικά χαρακτηριστικά του στα Αγγλικά:

  • Ιnjection-molded ABS outer shell with hand-painted finish
  • Expanded polystyrene inner shell
  • Hand-sewn brushed Lycra liner with contrasting diamond-stitched quilted open-cell foam padding
  • Internal BioFoam chin pad with hand-sewn contrast stitching
  • Rugged plated steel D-ring neck strap with adjustment strap end retainer
  • Injection-molded, laser CNC cut polycarbonate eye port shield with stylish, rugged aluminum hinge covers and mounting hardware
  • Rubber or Chrome accented edging on shell and eye port
  • Meets DOT safety standards

'Iσως να είναι το Χριστουγεννιάτικο μου δώρο το συγκεκριμένο κράνος!!!!

 

Aύριο αν πάνε όλα καλά θα επισκεφτώ το μαγαζί στου Ψυρρή 'The Real Intelectuals' που φέρνει το συγκεκριμένο κράνος...

Αν με ικανοποιήσει η ποιότητά του ίσως το αγοράσω..

Η τιμή του είναι στα 200 ευρώ.

Η αλήθεια είναι ότι μια ζωή συνήθισα στα open-face helmets  και μου φαίνονται ''περίεργα'' τα κλειστά κράνη... :huh:  :huh:

Θα σας ενημερώσω λίαν συντόμως! 

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Αντρεα θα παω και εγω στους TRI για κρανακι. Απο βδομαδα ομως που θα επιστρεψω. Αν δεις τιποτα καλό ριξε μας ενα "συρμα"! :D
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Εγώ το τσίμπησα τον Ιούλιο και είμαι πλήρως ικανοποιημένος. Βέβαια λόγω περικοπών δεν πήρα τη φούσκα με αποτέλεσμα να με περιλάβει ένας σκούρκος όταν κατηφόριζα προς Νεάπολη Λακωνίας και να μου αφήσει δώρο. . . 6 τσιμήματα σε μύτη και χείλια. . :mf_popeanim:

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Εγώ το τσίμπησα τον Ιούλιο και είμαι πλήρως ικανοποιημένος. Βέβαια λόγω περικοπών δεν πήρα τη φούσκα με αποτέλεσμα να με περιλάβει ένας σκούρκος όταν κατηφόριζα προς Νεάπολη Λακωνίας και να μου αφήσει δώρο. . . 6 τσιμήματα σε μύτη και χείλια. . :mf_popeanim:


Πηγα σημερα,ειδα το μοντελο που λεει ο Captain Cook γιατι το αλλο το περιμεναν να ερθει..Αυτο που εκανε εντυπωση οτι το σαγονι ελαφρως εξειχε απο το κρανος..Μου ειπε το παιδι εκει οτι ειναι χαρακτηριστικο των 70's κρανων...Αυτη η λεπτομερεια με προβληματισε αρκετα..Αναμενω τη νεα παραλαβη να το δω απο κοντα...
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Πηγα σημερα,ειδα το μοντελο που λεει ο Captain Cook γιατι το αλλο το περιμεναν να ερθει..Αυτο που εκανε εντυπωση οτι το σαγονι ελαφρως εξειχε απο το κρανος..Μου ειπε το παιδι εκει οτι ειναι χαρακτηριστικο των 70's κρανων...Αυτη η λεπτομερεια με προβληματισε αρκετα..Αναμενω τη νεα παραλαβη να το δω απο κοντα...

 Ισχύει αυτό που λές Ανδρέα, το παρατήρησα και εγώ. Άμα φορεθεί όμως το κράνος,ανοίξει και ταιριάξει στο κεφάλι σου ζμπρώχνεται μέχρι κάτω και καλύπτεται και το σαγόνι!

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

Mikezante νομιζω πως ηρθε η ωρα να βαψεις με αερογραφο αυτο το κακασχημο και αθλιο(μακαρι να ηταν δικο μου) κρανακι που εχεις....

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Χρηστο στην σελιδα που ανεβασα αν κατεβεις κατω εχει κι αλλες επιλογες για κρανοι.Ε εκει αν κανεις δυο κλικ δεξια θα δεις ενα κρανος ακριβως στα χρωματα της δικιας σου και ειναι και ωραιο,απλα δεν μπορω να ανεβασω την φωτο μονο γι αυτο το κρανος.Αν θες ριξε μια ματια ειναι τελειο...

Επεξεργάσθηκε από το μέλος Αντωνης Σταθακης
Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Tις τελευταίες εβδομάδες κοιτώντας για full face κράνη με classic look έπεσε το μάτι μου σε αυτό το κράνος της Biltwell το οποίο αναμένεται να κυκλοφορήσει παγκοσμίως  στις 5 Ιανουαρίου 2015...

2rm9rva.jpg

Το μοντέλο λέγεται Gringo S και η τιμή είναι στα 200 δολλάρια Αμερικής δηλαδή περίπου 165 ευρώ...

Το κράνος θα βγει και σε άλλους χρωματισμούς που μπορείτε να τους δείτε εδώ: https://www.biltwellinc.com/c140/buy/gringo-s-full-face/....

Σας παραθέτω μερικά χαρακτηριστικά του στα Αγγλικά:

  • Ιnjection-molded ABS outer shell with hand-painted finish
  • Expanded polystyrene inner shell
  • Hand-sewn brushed Lycra liner with contrasting diamond-stitched quilted open-cell foam padding
  • Internal BioFoam chin pad with hand-sewn contrast stitching
  • Rugged plated steel D-ring neck strap with adjustment strap end retainer
  • Injection-molded, laser CNC cut polycarbonate eye port shield with stylish, rugged aluminum hinge covers and mounting hardware
  • Rubber or Chrome accented edging on shell and eye port
  • Meets DOT safety standards

'Iσως να είναι το Χριστουγεννιάτικο μου δώρο το συγκεκριμένο κράνος!!!!

 

μετα απο περιπου 2 μηνες που το ''δουλευω'' στη κεφαλα μου μπορω να πω τα εξης για το συγκεκριμενο κρανος:

-πολυ καλο στην εφαρμογη στο κεφαλι οπως αλλο ενα της ιδιας εταιριας που εχω αλλα open

-πολυ καλο φινιρισμα μεχρι τωρα και δεν μου εχει ξεφτισει σε κανενα σημειο

-πολυ ''μουρικο'' και λογο των ανοιξειδωτων λεπτομερειων (υποκειμενικο)

-το μονο κακο που εχω να πω ειναι οτι λογο ενος κενου που εχει στο σαγονι -δεν αποτελει πουθενα για μενα τυλαχιστον προβλημα οτι ειναι πιο ψηλο και μενει εξω το σαγονι- περναει αερας στο προσωπο και στα πολλα τα κρυα παιζει ρολο......αν βαλω το χερι στην ακρη του κρανους σταματαει να μπαινει αερας και παρατηρησα ενα αλλο κλειστο  κρανος που εχω το οποιο εχει ενα μικρο κομματι που μπλοκαρει τον αερα, ισως δοκιμασω καμια πατεντα.

γενικα παντως πολυ καλο κρανακι δεν το εχω μετανιωσει και το δουλευω καθε μερα πλεον.

Link to comment
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση..   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Το ανώτερο επιτρεπτό όριο είναι 75 φατσούλες/emotions,.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Προβολή ως σύνδεσμο

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Εκκαθάριση επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Παρακολουθείται από   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Write what you are looking for and press enter or click the search icon to begin your search